Budownictwo i architektura : Haileybury Astana School / Çinici Mimarl K

September 6th, 2018

Cemal Emden Architekci: Çinici Mimarl.
K Lokalizacja: Astana, Kazachstan Kierownik projektu: Mert Göktürk, Birkan Küçük Rok budowy: 2009 Zdjęcia: Cemal Emden + 30 Obszar projektu: 20500.0 m2 Struktura: Fonksiyon Mühendislik, Atilla Çaydamli Mechaniczne: Okutan Mühendislik, Mehmet Okutan Elektryczne: Aykar Mühendislik, Mehmet Karadurak Infrastruktura: Diyap Proje, Cumhur Zibel Krajobraz: DS Mimarlik Projekt akustyczny: Sey Mühendislik, Y.
Ld.
Z Sey Haileybury, jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych brytyjskich szkół z internatem, ma kampus Astana położony na 12 hektarach, z zamkniętą powierzchnią 20 000 m2.
Podczas projektowania koncepcji tego kampusu powstały trzy wyzwania: rozległy i płaski układ miasta, złożoność programu i warunki klimatyczne.
Wyzwanie złożoności wzbudziło jego odpowiednik, prostotę, jako główną strategię projektowania.
Cztery części programu szkolnego (Przedszkole, KS1, KS2, Szkoła średnia), z których każda ma unikalne wymagania przestrzenne, są podzielone na jedną kompleksową jedność: kwadrat.
.
Cemal Emden Zrozumienie sekcji generycznej.
Odpowiada to ciężkim wymaganiom mechanicznym i elektrycznym, a także programowym złożonościom opracowywanym w odpowiedzi na warunki klimatyczne.
.
Cemal Emden Przecież, co zaskakujące, odrodzenie archetypowego.
Dziedzińca.
świadkiem.
jako niezamierzone odniesienie do oryginalnego Haileybury w Wielkiej Brytanii.
W tak rozległym mieście, jakim jest Astana, który jest w trakcie rozwoju i przeniknięty ekstremalną płaskością, ten dwupiętrowy, niski budynek, pozbawiony historycznych i ikonicznych odniesień, oferował swoją własną bezmiar i horyzont jako cześć dla miasta.
Cemal Emden Plan pierwszego piętra 01
[więcej w: pionowa maszyna pakująca, maszyny pakujące, inhibitor korozji ]
[przypisy: drzwi wejściowe do mieszkania w bloku, deskowanie, współczynnik przenikania ciepła styropian ]

Comments are closed.