Budownictwo wczoraj i dzis : Fumihiko Maki zaprojektuje Centrum Kultury i Uniwersytet w Londynie

November 1st, 2018

Fumihiko Maki.
Imogene Tudor Japoński modernistyczny Fumihiko Maki został wybrany do zaprojektowania kompleksu kulturalnego i uniwersyteckiego na 67-hektarowym budynku Kings Cross w Londynie.
Jak donosi Evening Standard, 84-letni, nagrodzony nagrodą Pritzker architekt zaprojektuje dwa budynki dla Aga Khan Development Network.
organizacja, która przewodzi 15 milionom izmailickich muzułmanów na świecie.
Dwa projekty znajdują się na pięciu, o łącznej powierzchni pół miliona metrów kwadratowych, które są uruchamiane przez sieć w Kings Cross.
Nie wiadomo, kto zaprojektuje pozostałe trzy budynki.
Jednak trwają wstępne badania nad projektami, a wkrótce zostaną ogłoszone formalne spotkania.
Centra kulturalne o powierzchni 100 000 stóp kwadratowych w Maki są planowane na północ od Stanton Williams.
University of the Arts, podczas gdy uniwersytet o podobnej wielkości zostanie wybudowany w pobliżu na lądzie obecnie zarezerwowanym dla biur.
Zeszłego lata partnerstwo na rzecz rozwoju, King s Cross, podpisało umowę z Aga Khan, ogłaszając: Umowy przewidują, że Sieć Rozwoju Aga Khan i King s Cross Central będą ściśle współpracować przy projektowaniu i budowie każdego budynku, który obejmie zastosowania edukacyjne, biurowe, kulturalne, handlowe i mieszkaniowe.
przez London Evening Standard
[przypisy: okna rehau opinie, osprzęt elektryczny legrand, kostka brukowa libet ]
[więcej w: kotły na pellet ranking, co powinien zawierać projekt budowlany, ciężar prętów zbrojeniowych ]

Comments are closed.