Oczyszczalnia ścieków i panele
Ekologiczne gospodarstwa – podstawy budowlane

Magazyn architektoniczny : Re: pomyśl Wejście do konkursu mieszkaniowego / Jessie Andjelic, Albert Dijk i Philip Vandermey

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W celu wygenerowania szerszej dyskusji na temat możliwości, jakie niesie za sobą przystępny kryzys mieszkaniowy w Vancouver, Jessie Andjelic, Albert Dijk i Philip Vandermey przedstawili propozycję Meta Vancouverism i Vancouver Islands dla konkursu Re: think Housing, organizowanego przez miasto Vancouver.
Te koncepcje koncentrują się na granatowych projektach w odpowiedzi na postrzegane sprzeczności w dominujących tematach planowania miejskiego Vancouver.
przystępność, zrównoważony rozwój, natura, spekulatywna urbanistyka, bezład i pośpiech condo.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Vancouverism.
Urbanism by Real Estate Spekulacja Vancouver wyspy Przystępność i wysoka jakość przestrzeni miejskiej są niekompatybilne z dominującym modelem urbanistycznym dnia.
Vancouverism.
Podczas gdy kanadyjski architekt Arthur Erickson wyobrażał sobie wielkie wieże megastrukturalne z zamiarem budowy, a nie rozrastania się, a tym samym zachowania natury miasta, jego pomysły zostały wypaczone i ponownie zaprezentowane jako Vancouverism: jaskrawe połączenie gładkiego niebieskiego / zielonego / szare wieże, niskie cokoły wypełnione wysokimi przechowalniami i sklepami, a także chronione korytarze w celu zapewnienia wysokich wartości nieruchomości.
Te wysokie wzrosty są pionowym odpowiednikiem podmiejskich spekulacji; profit pro formas zwężają jakość miasta do tego, co pasuje do arkusza sprzedaży nieruchomości.
liczba i rodzaje pokoi, numer piętra i powierzchnia.
W związku z tym są one powszechnie akceptowane przez przewidywalność.
monotonne, neutralne, nudne.
Dla niektórych polityków i najbardziej rozwojowych lobbystów te wieże są dobrodziejstwem; można je łatwo rozbić na zielono, ponieważ stanowią realną alternatywę dla rozrastania się.
Jednak obiecane cele przystępności cenowej i lepszej jakości przestrzeń miejska nie są faktycznie możliwe do osiągnięcia w tym modelu spekulatywnej urbanistyki.
W celu wynegocjowania wyższych limitów budynków, sterylne i puste przestrzenie publiczne z żetonami są zapewnione na poziomie; sprywatyzowane placówki na świeżym powietrzu z podarowanymi sklepami franczyzowymi.
Gentryfikacja zachodzi w skali całego miasta poprzez szczypanie istniejącej tkanki miejskiej między wysokimi wieżami i przedmieściami.
Te sprzeczności muszą być rozpatrywane zarówno w kontekście Vancouver, jak i poza nim, ponieważ Vancouverism został namaszczony na miejski model początku XXI wieku, a teraz można go znaleźć dotykającego miasta na każdym kontynencie.
porównanie gęstości Vancouver.
Niepokalane Święte Miasto Przyrody stopniowane zagęszczenie Vancouver jest energetycznie i kreatywnie reklamowane jako miasto otoczone nietkniętym naturalnym pięknem.
Czysta, zielona i niezmiennie przyjazna, Vancouver nie jest rozpoznawalny ze względu na miejską przestrzeń i miejskie zabytki, a także ze względu na panoramiczne widoki na wysokie góry, nieprzebyte lasy i lśniące zatoki.
Pomimo tego, że są gęsto położone w porównaniu do innych miast zachodnio-północnoamerykańskich, przedmieścia Vancouver pełzają niewyczerpująco nad niezastąpionymi gruntami rolnymi i ekosystemami.
Powstałe do tej pory dojazdy i rozbudowana infrastruktura są bardzo nieekonomiczne, co obniża jakość życia mieszkańców Vancouver, którzy nie mogą sobie pozwolić lub wolą nie mieszkać w centrum miasta i wytwarzają ogromne ilości odpadów przy użyciu ogromnych ilości energii i materiałów.
Chociaż Zarząd Okręgu Regionalnego Greater Vancouver próbuje egzekwować Miejską granicę bezpieczeństwa , dozwolony rozwój poza Granicą obejmuje: rozwój mieszkalny o małej gęstości, komercyjne, przemysłowe i instytucjonalne zastosowania na małą skalę, tereny rekreacyjne, narciarskie i inne turystyczne tereny rekreacyjne.
Oczywiste jest, że niektóre rodzaje przyrody liczą się bardziej niż inne.
szczególnie te, które zapewniają ekspansywne i ekskluzywne widoki na północ od centrum miasta i przedmieść śródmieścia.
Projekt 01.
Meta Vancouverism transition suburbs Miasta, które nie mają długoterminowej strukturalnej wizji, aby kierować fizycznym wzrostem, zajmując się sprawami jako niezależnymi, a nie złożonymi, wzajemnie powiązanymi, stają się niewolnikami, a nie świadczeniami dla własnych chaotycznych procesów.
Piękne plany i struktura bilansu miast z elastycznością pozwalającą uzyskać funkcjonalne i rozpoznawalne miejskie krajobrazy.
Arthur Erickson, jeden z największych architektów w Kanadzie, wyobraził sobie wielkie wieże megastrukturalne, aby jak najlepiej wykorzystać miasto, jednocześnie zachowując przyrodę.
Vancouverizm jest gorący.
Mieniące się szklane wieże, obfite zielone przestrzenie, efektywne wykorzystanie terenu i rozległe widoki naturalnego krajobrazu sprawiły, że Vancouverism znalazł się w międzynarodowym świetle reflektorów.
Niektórzy mówią, że po tym, jak burmistrz Tom Campbell został zastąpiony przez TEAM, redukcja zmusiła do przyspieszenia suburbanizacji Vancouver.
Zabrakło ziemi i ceny wzrosły.
Oprócz problemów z przystępnością cenową i podobnie jak w wielu współczesnych miastach, Vancouver odnotowuje rosnącą społeczno-ekonomiczną polaryzację i segregację.
Projekt 02.
Vancouver Islands dojazd do pracy Chropowate góry i nieskazitelne ciała surro
[hasła pokrewne: pionowa maszyna pakująca, przydomowe oczyszczalnie ścieków, suprasorb ]
[przypisy: wiatrówki allegro, trampolina allegro, ciężar prętów zbrojeniowych ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ciężar prętów zbrojeniowych trampolina allegro wiatrówki allegro