Oczyszczalnia ścieków i panele
Ekologiczne gospodarstwa – podstawy budowlane

Nowoczesna architektura : Mieszkania socjalne w Boera Park / Pe Ín Architects + OAB + Edifica

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Diego Opazo Architekci: Pe.
Ín Architects + OAB + Edifica Lokalizacja: Puerto de Castellón, Hiszpania Rok budowy: 2011 Zdjęcia: Diego Opazo + 16 Obszar projektu: 47 750 metrów kwadratowych Współpracownicy: Santi Royo Architekt techniczny: Ramón Muntadas Promotor: Global Work, Enrico Canella Constructor: Construcciones San José Budżet:.
24 017 900 Projekt koncentruje się na takich zagadnieniach jak gęstość, porowatość, intymność i adaptacja do miasta, poprzez przepuszczalność między pustką a masą.
W ramach planu generalnego opracowanego wspólnie z OAB i Edifica dla obszaru zajmowanego przez dawną Villa Dolores w zachodniej części miasta Castellón, propozycja dla tych domów społecznych jest umieszczona w najbardziej geometrycznie złożonym miejscu, z trójkątnym obwód z zakrzywioną przeciwprostokątną.
Siatka budynków szyje puste przestrzenie i masy ukazujące się w przeciwprostokątnej za pomocą trzech trójkątnych kwadratów, nad którymi wyższe cztery tomy pokazują jako odniesienia miejskie.
Każdy kawałek pozostaje unoszący się nad lekką i ciągłą loggią, która jednoczy całość i filtruje dostęp do lokali użytkowych na parterze oraz do trzech przestrzeni śródmiąższowych, w których możemy znaleźć duże i gęste ogrody, które dzielą się obróbką trzech zewnętrznych kwadratów.
.
Typologie Diego Opazo House są opracowywane na dwa rodzaje elementów, te wysokie, które wyglądają na kwadraty, mają kwadratowy plan 20 × 20 i prostokątne 25 × 20, które konfigurują dwa krótkie boki trójkątnego i pośredniego kawałki, wszystkie rozdzielone odstępami 6 metrów.
.
Diego Opazo Wszystkie mają ciągłą przestrzeń zewnętrzną o szerokości co najmniej 1,20 m, która działa jak filtr na zewnątrz.
Jego materializacja przez złożoną i polakierowaną stal w prefabrykowanych modułach, a także jej konstrukcja z pionowymi i alternatywnymi pionowymi barierkami i poziomymi żaluzjami, buduje miejski filtr, który sam w sobie, poprzez mechanizmy takie jak powtarzalność i różnorodność, ustanawia pewną architektoniczną ikonografię opartą na hermetyzacji.
i rygor używanych umiejętności.
.
Diego Opazo Wyciągnięta pozycja strychu i jego oddzielenie od cokołu, kwalifikują go jako lekką, metalizowaną osłonę, zmieniającą się wraz ze światłem.
.
Diego Opazo
[patrz też: benfotiamina, cena m3 betonu, utylizacja azbestu ]
[podobne: panele klinkierowe, allegro kończące się, osuszanie gruntów ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: allegro kończące się osuszanie gruntów panele klinkierowe