May 29th, 2018

Cemal Emden Architekci: Çinici Mimarl.
K Lokalizacja: Astana, Kazachstan Kierownik projektu: Mert Göktürk, Birkan Küçük Rok budowy: 2009 Zdjęcia: Cemal Emden + 30 Obszar projektu: 20500.0 m2 Struktura: Fonksiyon Mühendislik, Atilla Çaydamli Mechaniczne: Okutan Mühendislik, Mehmet Okutan Elektryczne: Aykar Mühendislik, Mehmet Karadurak Infrastruktura: Diyap Proje, Cumhur Zibel Krajobraz: DS Mimarlik Projekt akustyczny: Sey Mühendislik, Y.
Ld.
Z Sey Haileybury, jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych brytyjskich szkół z internatem, ma kampus Astana położony na 12 hektarach, z zamkniętą powierzchnią 20 000 m2.
Podczas projektowania koncepcji tego kampusu powstały trzy wyzwania: rozległy i płaski układ miasta, złożoność programu i warunki klimatyczne. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Studio Gang Architekci, wraz ze wspólnym oferentem JJ Pan i Partnerzy otrzymali drugą nagrodę w konkursie Taipei Pop Music Center.
Ideą tego projektu jest stworzenie centrum muzyki na żywo, które tworzy bogate i różnorodne doświadczenia odzwierciedlające scenę muzyczną Taipei.
Projekt łączy w sobie unikalne miejsca – duże i małe – z zamkniętymi przestrzeniami wewnętrznymi, zewnętrznymi i półzamkniętymi, tworząc gęstą architekturę miejską połączoną z doświadczeniem muzycznym.
Więcej zdjęć i pełny opis architekta po przerwie.
Koncentracja programu na zasadniczo jednym budynku oferuje dodatkową korzyść i rzadką możliwość uwolnienia przestrzeni dla dużego parku miejskiego. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Tis AIIM zostali wybrani do zaprojektowania Pawilonu Łotewskiego na tegoroczny Shanghai World Expo.
Budowa rozpoczęła się pod koniec 2009 roku.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
PAŁACE ŁOTEWSKIE Łotwa bierze udział w Shanghai Expo 2010 w ramach podtytułu Innowacyjne miasto nauki i techniki.
Filozofia i przesłanie przekazywane przez pawilon łotewski to Droga do szczęścia prowadzi poprzez harmonię między naturą i technologią. Read the rest of this entry »