Posts Tagged ‘kostka brukowa libet’

Budownictwo wczoraj i dzis : Fumihiko Maki zaprojektuje Centrum Kultury i Uniwersytet w Londynie

Fumihiko Maki.
Imogene Tudor Japoński modernistyczny Fumihiko Maki został wybrany do zaprojektowania kompleksu kulturalnego i uniwersyteckiego na 67-hektarowym budynku Kings Cross w Londynie.
Jak donosi Evening Standard, 84-letni, nagrodzony nagrodą Pritzker architekt zaprojektuje dwa budynki dla Aga Khan Development Network.
organizacja, która przewodzi 15 milionom izmailickich muzułmanów na świecie.
Dwa projekty znajdują się na pięciu, o łącznej powierzchni pół miliona metrów kwadratowych, które są uruchamiane przez sieć w Kings Cross. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Dzięki uprzejmości Llosa Cortegana Arquitectos Architekci: Llosa Cortegana Arquitectos Lokalizacja: Lima, Peru Rok budowy: 2011 Obszar projektu: 269,65 m.
Zdjęcia: Dzięki uprzejmości Llosa Cortegana Architects + 20 W ostatnich latach rozwój urbanizacji mieszkaniowych na południu Lima, tworzy lokalizacje dla projektu mieszkaniowego nieco od morza, więc teraz domy muszą odtworzyć życie na plaży z innych scenariuszy.
Projekt ten jest odpowiedzią na wyzwanie, jakim jest życie nad morzem, ale otoczone pejzażem drzewnym i mające życie wewnętrzne i zewnętrzne, które nie odczuwałoby braku stałego widoku na morze.
Tak więc, idea opracowana w trakcie procesu projektowania miała mieć amplitudę we wnętrzu domu, stworzoną z elastyczności przestrzeni społecznej w zależności od użytkowania i interakcji rodzinnych na co dzień.
Dzięki uprzejmości Llosa Cortegana Arquitectos Przestrzenność przestrzenna jest generowana przez wstawienie patio z drzewem jako kontynuacją zewnętrznego krajobrazu i przez rozwijanie dwóch sąsiednich przestrzeni, które utrzymują życie towarzyskie domu. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Oto świetny projekt i dwa ciekawe konkursy, które mogliście przegapić w weekend.
Sprawdź je wszystkie po przerwie! Usuki House / Tonoma W miejscu, kształt staje się półkolistym kształtem w sąsiednim budynku głównym.
Trzeba było wybudować nowy dom z myślą o budynku głównym i małej stodole.
Dlatego też uważałem rezydencję głównego budynku i stodoły, i opublikowałem tom południowego boku i objętość poślizgu, która weszła w kształt półkola północnej strony (czytaj więcej.) 2010 Chicago Competition Competition: MOJA GAP Chicago Architectural Club ma przyjemność ogłosić konkurs Chicago Awards 2010: MINE THE GAP, jednoetapowy międzynarodowy konkurs pomysłów na projekt, którego celem jest zbadanie jednej z najbardziej widocznych blizn po kryzysie na rynku nieruchomości w Chicago: ogromna dziura wzdłuż brzegu jeziora Michigan, który miał być.
i może być. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

EASTON + COMBS Kontynuujemy prezentację propozycji na tegoroczne letnie zawody instalacyjne PS1 (przyznawane SO-IL, przeczytaj nasz pełny opis zawodów PS1 tutaj).
Tym razem przedstawimy Wam EASTON + COMBS, praktykę prowadzoną przez partnerów Rona Easton i Lonn Combs.
Firma koncentruje się na innowacjach materiałowych, które można było zobaczyć w LUX NOVA, ich propozycji dla PS1, która obejmuje.
Strong Light ., w 100 procentach podlegający recyklingowi i wyjątkowo mocny składnik budujący piórko.
. Read the rest of this entry »