Architektura 21szego wieku : Wpis PS1 2010: LUX NOVA firmy EASTON + COMBS

EASTON + COMBS Kontynuujemy prezentację propozycji na tegoroczne letnie zawody instalacyjne PS1 (przyznawane SO-IL, przeczytaj nasz pełny opis zawodów PS1 tutaj).
Tym razem przedstawimy Wam EASTON + COMBS, praktykę prowadzoną przez partnerów Rona Easton i Lonn Combs.
Firma koncentruje się na innowacjach materiałowych, które można było zobaczyć w LUX NOVA, ich propozycji dla PS1, która obejmuje.
Strong Light ., w 100 procentach podlegający recyklingowi i wyjątkowo mocny składnik budujący piórko.
. Read the rest of this entry »

Architektura 21szego wieku : Wpis PS1 2010: LUX NOVA firmy EASTON + COMBS

d3 ma przyjemność ogłosić zwycięzców konkursu Housing Tomorrow na rok 2010.
Program, opracowany przez współprowadzących Gregory Marinic i Mary-Jo Schlachter, promuje badanie typologii mieszkań w celu określenia nowych strategii architektonicznych do życia w przyszłości.
Konkurs zaprasza architektów, projektantów, inżynierów i studentów do zbiorowego badania, dokumentowania, analizowania, przekształcania i wdrażania innowacyjnych podejść do urbanistyki mieszkaniowej, architektury, wnętrz i projektowanych obiektów.
W konkursie przyznano trzy nagrody i osiem wyróżnień, z pierwszą nagrodą zdobytą przez projekty Liminal dla ich projektu: Home Spun: Water Harvesting Prefab Urban Obudowa dla regionu Wielkich Jezior.
Zobacz trzy nagrody po przerwie. Read the rest of this entry »

Architektura 21szego wieku : Wpis PS1 2010: LUX NOVA firmy EASTON + COMBS

Kolumbijscy architekci Paisajes Emergentes (jeden z naszych AD Futures) podzielili się z nami swoją propozycją konkursu na konkurs historii Muzeum Historii Polski.
Projekt składa się z pięciu galerii historycznych wyodrębnionych przez dziedziniec na otwartym powietrzu.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Dzięki prostym procedurom przestrzennym każda galeria daje inny i intensywny zmysł przestrzeni związany z historycznymi momentami.
Poszczególne galerie są dostępne poprzez liniową rampę, która przechodzi przez wystawy, podczas gdy każda galeria jest niezależnie połączona ze sobą, oferując więcej swobody eksploracji. Read the rest of this entry »