May 29th, 2018

Cemal Emden Architekci: Çinici Mimarl.
K Lokalizacja: Astana, Kazachstan Kierownik projektu: Mert Göktürk, Birkan Küçük Rok budowy: 2009 Zdjęcia: Cemal Emden + 30 Obszar projektu: 20500.0 m2 Struktura: Fonksiyon Mühendislik, Atilla Çaydamli Mechaniczne: Okutan Mühendislik, Mehmet Okutan Elektryczne: Aykar Mühendislik, Mehmet Karadurak Infrastruktura: Diyap Proje, Cumhur Zibel Krajobraz: DS Mimarlik Projekt akustyczny: Sey Mühendislik, Y.
Ld.
Z Sey Haileybury, jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych brytyjskich szkół z internatem, ma kampus Astana położony na 12 hektarach, z zamkniętą powierzchnią 20 000 m2.
Podczas projektowania koncepcji tego kampusu powstały trzy wyzwania: rozległy i płaski układ miasta, złożoność programu i warunki klimatyczne. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

W celu wygenerowania szerszej dyskusji na temat możliwości, jakie niesie za sobą przystępny kryzys mieszkaniowy w Vancouver, Jessie Andjelic, Albert Dijk i Philip Vandermey przedstawili propozycję Meta Vancouverism i Vancouver Islands dla konkursu Re: think Housing, organizowanego przez miasto Vancouver.
Te koncepcje koncentrują się na granatowych projektach w odpowiedzi na postrzegane sprzeczności w dominujących tematach planowania miejskiego Vancouver.
przystępność, zrównoważony rozwój, natura, spekulatywna urbanistyka, bezład i pośpiech condo.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Oto świetny projekt i dwa ciekawe konkursy, które mogliście przegapić w weekend.
Sprawdź je wszystkie po przerwie! Usuki House / Tonoma W miejscu, kształt staje się półkolistym kształtem w sąsiednim budynku głównym.
Trzeba było wybudować nowy dom z myślą o budynku głównym i małej stodole.
Dlatego też uważałem rezydencję głównego budynku i stodoły, i opublikowałem tom południowego boku i objętość poślizgu, która weszła w kształt półkola północnej strony (czytaj więcej.) 2010 Chicago Competition Competition: MOJA GAP Chicago Architectural Club ma przyjemność ogłosić konkurs Chicago Awards 2010: MINE THE GAP, jednoetapowy międzynarodowy konkurs pomysłów na projekt, którego celem jest zbadanie jednej z najbardziej widocznych blizn po kryzysie na rynku nieruchomości w Chicago: ogromna dziura wzdłuż brzegu jeziora Michigan, który miał być.
i może być. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Architekci EXP + Archi-art + ANMA współpracowali przy projektowaniu siedziby Sonatel w Dakarze.
Długi budynek składa się z kilku warstw i zawinięty w geometryczną skórę.
Główne wejście do budynku jest lekko podniesione, dzięki czemu masywna forma wydaje się unosić nad tymi, którzy wchodzą, a kolorowe tomy oznaczają różne działania, które uzupełniają główne biura.
Duże masy powierzchni biurowych są rozmieszczone wokół środkowej osi cyrkulacyjnej i pokryte pionowymi płetwami, aby ocieniać słońce.
Gdy jeden przechodzi przez budynek, biura różnią się stylem, ponieważ trzy poziomy zawierają podwójną wysokość. Read the rest of this entry »