Oczyszczalnia ścieków i panele
Ekologiczne gospodarstwa – podstawy budowlane

Architektura 21szego wieku : Wpis PS1 2010: LUX NOVA firmy EASTON + COMBS

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

EASTON + COMBS Kontynuujemy prezentację propozycji na tegoroczne letnie zawody instalacyjne PS1 (przyznawane SO-IL, przeczytaj nasz pełny opis zawodów PS1 tutaj).
Tym razem przedstawimy Wam EASTON + COMBS, praktykę prowadzoną przez partnerów Rona Easton i Lonn Combs.
Firma koncentruje się na innowacjach materiałowych, które można było zobaczyć w LUX NOVA, ich propozycji dla PS1, która obejmuje.
Strong Light ., w 100 procentach podlegający recyklingowi i wyjątkowo mocny składnik budujący piórko.
.
EASTON + COMBS Początkowy system jest opracowywany jako przepuszczalna struktura strukturalna z pióropuszy, która angażuje grę środowiskową w przezroczyste i polichromatyczne efekty.
System oferuje redukcję masy o 80% w porównaniu z równoważnym systemem szklanym bez utraty wytrzymałości i stabilności przy znacznie niższych kosztach.
Więcej o LUX NOVA po przerwie: Historia architektury splata się z momentami prostego wynalazku, który wzmacnia związek między materialnymi praktykami, praktyką społeczną i narracją środowisk.
.
EASTON + COMBS Odnosząc się do kwestii struktury środowiskowej dla dziedzińca MoMA PS1, zainspirowała nas historia starego materiału i jego reinvention, który głęboko wpłynął na związek między społeczną narracją a środowiskiem.
W XII-wiecznym Paryżu, w Abbey Saint Denis doszło do znacznej rekonstrukcji, która po raz pierwszy wykorzystała polichromatyczne barwione szkło, aby rozszerzyć narracyjne możliwości malowania na powierzchnię okna apsydy.
Po ukończeniu opat Suger był tak poruszony wielobarwną obsadą światła i jego mocą narracyjną, że nazwał ją Lux Nova .
lub.
nowe światło ..
Miało to stać się podstawową praktyką architektoniczną włączoną w kolektywne doświadczenia okresu gotyckiego i nie tylko.
Chociaż struktura środowiskowa PS1 może mieć mniej święte aspiracje do stosowania innowacyjnych technik materiałowych, zbiorowej narracji.
Rozgrzewki.
rytuał i bardziej kontemplacyjna narracja instalacji muzealnych oferują wyjątkowe kulturowe kontrapunkty dla eksploracji wynalazków architektonicznych.
.
EASTON + COMBS Instalacja architektoniczna jest przede wszystkim strukturą środowiskową, która proponuje przeźroczystą, wielowarstwową powierzchnię, która rozciąga się i zagęszcza lokalnie, aby zapewnić wiele skal mieszkania, zarówno zbiorowego, jak i kameralnego.
Struktura wytwarza zarówno umiarkowane środowisko, jak i atmosferę świetlną, która dynamicznie dryfuje przy świetle dziennym.
Opowiada o krajobrazie światła, kolorów i otoczenia, tworząc tymczasową atmosferę dla kontemplacyjnej i zbiorowej pracy.
.
EASTON + COMBS Wniosek analizuje podstawowe aspekty środowiskowe i kulturowe ekstrudowanego komórkowego poliwęglanu.
Poliwęglan to materiał budowlany o wysokiej wytrzymałości, który jest wytwarzany w sposób zrównoważony i w 100% podlega recyklingowi.
Architektoniczne zastosowanie poliwęglanu wykorzystuje zarówno wytrzymałość, jak i ultralekką masę, jako serię łopatek w splecionej strukturze strukturalnej kratownicy.
Geometryczna organizacja struktury tworzy fenestrowaną powierzchnię, która wytwarza mory wizualne.
.
EASTON + COMBS Dzięki tej innowacyjności ujawnia się siła narracyjna własności materiału, a uwaga zostaje przywrócona do podstawowego stanu architektury, jako wpływającego na lokalne atmosfery poprzez środki materialne.
DATA: Lokalizacja: Queens, New York Klient: MoMA Program: Instalacja przestrzeni publicznej Budynek: 10,000 sqf Kontrakt Suma: 85 000 USD Status: Zaproszony finalista KREDYTY: Lonn Combs Rona Easton Aaron White Sebastian Misiurek Paul Langley Tai Li Lee Scott Sorenson Mehnaj Tabassum Łukasz Szlachcic Jun Pak Alex Drabyk Patrick Donbeck Matt Krupanski Konsultant budowlany: Robert Otani, Thornton Tomasetti Konsultant środowiskowy: Ajmal L.
Aqtash
[patrz też: cena m3 betonu, kostka brukowa libet, przydomowa oczyszczalnia ścieków ]
[więcej w: badania geotechniczne gruntu, komody allegro, ile wat na m2 ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: badania geotechniczne gruntu ile wat na m2 komody allegro