Oczyszczalnia ścieków i panele
Ekologiczne gospodarstwa – podstawy budowlane

Zasypywanie czelusci otworów zasypowych paliwem

Posted in Uncategorized  by admin
September 13th, 2019

Zasypywanie czeluści otworów zasypowych paliwem. Zasypywanie nowego rządka następuje dopiero w momencie, kiedy w rządku tym wapień został już wypalony przez zasypywanie węgla w poprzednim rządku. Fakt ten stwierdza się przyrządami pomiarowymi i ewentualnie opłacenie (w przypadku dużej rutyny fachowej palacza).
Po zesypaniu węgla kolejno we wszystkie rządki komory zamyka się zawór (dzwon. ) znajdujący się najbliżej ognia i otwiera następny zawór w kierunku nowo załadowanego surowca.
Rozbiera się następną z kolei zamurowaną bramkę (co najmniej o 6 –:– 5 komór za miejscem zsypu paliwa) dla wydobycia wapna z pieca i robi się mały otwór w spodzie zamurowanej bramki w trzeciej komorze za miejscem zasypu paliwa dla powolnego chłodzenia wypalenego surowca.
Następnie wywozi się wapno z pieca do wagonów lub do dalszego przerobu w zakładzie.
W końcowej fazie oczyszcza się tło pieca i kanaliki łączące tunel pieca z kanałem dymowym z miału wapiennego i popiołu. Z opisanych wyżej czynności przy prowadzeniu wypalania wapienia w piecu Hoffmana jak i z praktyk wynika, że najodpowiedniejszym pod względem wielkości jest piec o 16 komorach, przy tej wielkości pieca oraz dobrze prowadzonym procesie technologicznym powinna pozostawać pusta tylko jedna komora. Komora jest próżna, a komora – bieżąco rozładowywana. Obie komory są otwarte, tzn. mają odmurowane boczne bramki wejściowe. Między komorami znajdują się przegrody z papieru szybrowego, odgradzające je od kanału ogniowego. [hasła pokrewne: instalbud trzebinia, projekt przychodni lekarskiej, cena m3 betonu]
[więcej w: panele klinkierowe, allegro kończące się, osuszanie gruntów ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: allegro kończące się osuszanie gruntów panele klinkierowe